Van Havermaet laat werknemers bewegen

Jaartal: Stadsmagazine april 2026

Op zondag 19 april kan je heel wat lopers van Van Havermaet spotten tijdens de Sahara City Run. Het advieskantoor zet al langer in op een gezonde en actieve levensstijl voor zijn medewerkers. Lommelaar Jan Geuens, vennoot bij Van Havermaet en zelf een fervent loper, vertelt hoe sport en werk bij hen hand in hand gaan.

Van Havermaet is een advieskantoor gespecialiseerd in accountancy, audit en fiscaal, juridisch en HR-advies. En dit zowel voor lokale KMO's, familieondernemingen als internationale bedrijven. In Lommel hebben ze een regiokantoor in bedrijvencentrum Noordlink op het Kristalpark.

Minder stress, meer bewegen

Naast professionele begeleiding voor klanten, zet het kantoor ook sterk in op het welzijn van zijn eigen medewerkers. “Dat gaat verder dan alleen sporten”, vertelt Jan Geuens. “We bieden gezonde tussendoortjes aan, doen ergonomiechecks, focussen op een goede work-life-balans, organiseren welzijnsbevragingen en bieden online sessies aan met psychologen om stress te verminderen en veerkracht te verhogen.”

Van Havermaet
Samen sporten is dan ook de ideale teambuiling.

Ook op fysiek vlak worden collega’s aangemoedigd om te bewegen. “We hebben een sportcomité dat regelmatig activiteiten organiseert. Zo nemen we samen deel aan loopwedstrijden zoals Dwars door Hasselt en de Sahara City Run, maar ook wandelingen, fietstochten en een eigen padeltornooi staan op het programma. Alle deelnemers krijgen een gratis inschrijving en een sportshirt. Achteraf delen we foto’s en resultaten op ons intranet. Dat zorgt voor extra motivatie én verbondenheid. Samen sporten is dan ook de ideale teambuilding.”

Gezonde verslaving

Voor Jan zelf is lopen ondertussen een echte passie geworden. "Sinds ik gestopt ben met voetballen, loop ik regelmatig halve marathons. Dit jaar hoop ik onder 1 uur en 25 minuten te duiken.”

Van Havermaet

Als trotse Lommelaar loopt hij het liefst dicht bij huis. “Ik woon in het centrum, dus ik kan alle kanten uit. Het liefst loop ik richting de Heuvelse Heide, de Sahara of de bossen aan de Hoeverdijk. Soms ben ik ’s morgens al om 5 uur onderweg, soms loop ik na het werk naar huis. Dat helpt om mijn hoofd leeg te maken en nieuwe ideeën te krijgen. Het is een verslaving, maar een gezonde.”

Jan kijkt er al naar uit om straks met een groep collega’s door Lommel te lopen op de Sahara City Run. “De combinatie van stad en natuur maakt dit evenement uniek. De sfeer onderweg, lopen over de zelfgebouwde brug van de Scouts en dwars door café De Kroon… dat maak je nergens anders mee.

SAHARA CITY RUN

Zondag 19 april


www.saharacityrun.be